Vajinal Estetik

  Vajinal Estetik

  Vajinadaki estetik problemler, hem vajinanın görünümünü hem de cinsel fonksiyonları etkileyebilir. Bu nedenle kadın kendini beğenmeyebilir, cinsel ilişkide yetersiz hissedebilir. Buna bağlı olarak da özgüvensizlik hissedilebilir. Aynı zamanda ortaya çıkan cinsel sorunlar da çiftlerin ilişkisini olumsuz etkileyebilir. Kadınlarda, doğumlara ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vajina dokuları esner. Bu da vajinanın genişlemesine, sarkmasına ve renginin değişmesine neden olabilir.

  Vajinal Estetik Nedir?

  Vajinal estetik, vajinadaki şekil ve işlev bozukluklarını gidermek için yapılan operasyonların genel ismidir. Kadınlarda genital bölge; vajina, vulva, klitoris, dış (labium majör) ve iç dudaklar (labium minör), kızlık zarı (hymen) bölümlerinden oluşur. Vajinal estetik sorunlar bu bölgelerin hepsi ile ilgili olabilir. Vajinal kusurları gidermek için yapılan tüm bu işlemlere ise genel olarak vajinal estetik adı verilir.

  En çok uygulanan vajinal estetik ameliyatları:

  • Labioplasti (dudak estetiği)
  • Vajinoplasti(vajina daraltma)
  • Büyük dudaklara yağ enjeksiyonu
  • Hymenoplasti (kızlık zarı dikilmesi)
  • G noktası beyazlatma
  • Vajina beyazlatma (genital renk açma) olarak karşımıza çıkar

  Vajinal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Labioplasti

  Labium minör olarak da adlandırılan, iç dudaktaki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan estetik operasyonlardır. İlerleyen yaş, doğum, kilo alıp verme, enfeksiyon hastalıkları iç dudakta görülen şekil bozukluklarının başlıca sebepleri arasındadır. Dudak yapısında meydana gelen sarkma veya asimetri kadınlarda estetik açıdan rahatsızlık hissine sebebiyet verebilir. Ayrıca sarkık dudaklar, cinsel ilişki sırasında tıkanıklığa sebep olarak; acılı cinsel ilişkiye neden olabilir. Kişinin bedeni ile barışık olmamasının yarattığı özgüven kaybı ve yaşanan ağrı hissi ise cinsel zevki azaltabilir. Labioplasti ile sarkmış ve büyük dudaklar toparlanarak, küçültülür.

  Vajinoplasti

  Vajinal yapıda meydana gelen genişleme, gevşeme ve yıpranmanın düzeltilmesi için gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Vajinal yapı, yaşa veya doğuma bağlı olarak, zamanla genişleyebilir. Aynı zamanda, yapısal faktörler nedeniyle, doğum yapmamış, genç yaştaki kişilerde de vajina normalden geniş olabilir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti operasyonu, vajen içerisindeki deforme olmuş dokuların çıkartılmasıdır. Operasyon sırasında, kas ve dokular, uygun cerrahi tekniklerle sıkılaştırılır. Cinsel haz hissini veren ruga yapısında meydana gelen deformasyonlar giderilir. Ameliyat, genel anestezi altında veya epidural anestezi ile gerçekleştirilebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti)

  Vajinal estetik işlemlerinden biri olan hymenoplasti operasyonu, kızlık zarının dikilmesi olarak da bilinir. Kızlık zarı, geçici veya kalıcı olarak, iki farklı metot ile dikilebilmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi, cinsel ilişkiden 1-7 gün öncesinde yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise herhangi bir zaman sınırlaması bulunmaz. Operasyonun üzerinden geçen süreden bağımsız olarak, yaşanan ilk cinsel birleşmede kanama görülür.

  Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

  Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu kısa sürede tamamlanan, acısız bir işlemdir. Operasyon sırasında,  kızlık zarı dokusunun arkasına, ince ve yumuşak özellikteki ipler kullanılarak, vajen girişini daraltacak bir dikiş atılır.

  Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise sıklıkla flep tekniği kullanılır. Vajinanın içerisinde bulunan doku kullanılarak, kızlık zarına benzer bir yapı oluşturulur. Flep tekniği ile gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi, uzun yıllar boyunca dayanıklılığını korumaktadır.

  Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

  Kızlık zarı dikimi işlemi iz bırakmayan bir işlemdir ve kişinin partneri tarafından anlaşılmaz. İşlem, yalnızca uzman hekim tarafından gerçekleştirilen vajinal jinekolojik muayene ile anlaşılabilmektedir.

  G Noktası Büyütme

  G noktası büyütme işlemi, kadınlarda cinsel hazzı artırmak için yapılan bir işlemdir. Üretraya yakın bir bölgede bulunan G noktası, kadınlarda erojen bölge yani orgazmdan direkt sorumlu bölgedir. Bu nedenle daha büyük ve çıkık bir yapıda olursa, kadınlarda da orgazm olma süreci kolaylaşacaktır. Bazı kadınlarda, bu bölgenin yapısı, penis ile temas açısından yetersiz kalmaktadır. G noktası büyütme sayesinde bu bölge daha belirgin ve duyarlı hâle getirilir. Enjeksiyonda, yağ ya da hyaluronik asit kullanılır. Bu nedenle güvenilir bir işlemdir ve kişi istediği sürece tekrar edilebilir.

  Vajinal Estetik Fiyatları

  Vajinal estetik operasyonları, hasta şikâyetine ve vajinal bölgedeki yapısal bozulmalara göre çeşitlilik gösterebilir. Bu nedenle, kişinin tercih ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, vajinal estetik fiyatları da değişebilmektedir.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi