Genital Estetik

  Genital Estetik

  Genital estetik, genital bölgedeki kusurların giderilmesini sağlayan, böylece kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve cinsellikten daha fazla zevk almasına yardımcı olan işlemlerdir. Genital bölgedeki dudakların normalden büyük olması, sarkması ve genital bölgenin kararması kişiyi psikolojik anlamda olumsuz etkileyebilir. Aynı zamanda cinsellik sırasında ağrı gibi bazı fiziksel sorunların ortaya çıkmasına da neden olabilir. Genital estetik uygulamalar, genital bölgedeki birçok estetik kusuru ortadan kaldırarak, hem kişinin daha özgüvenli hissetmesini hem de yapısal sorunların engellenmesini sağlar. Genital bölgede sarkma ve kararma gibi sorunlar birçok nedenle ortaya çıkabilir. Özellikle çok sayıda doğum yapmak ve ilerleyen yaş, genital bölgedeki sarkmanın başlıca nedenleridir. Genital kusurlar, bazı kadınlarda ise yapısaldır. Nedeni ne olursa olsun, günümüzün modern estetik uygulamaları sayesinde, genital kusurları ortadan kaldırmak mümkündür.

  Genital Estetik Nedir?

  Kadınlarda genital yapı;

  • Vajen
  • Büyük dudaklar (Labium majus)
  • Küçük dudaklar (Labium minus)
  • Kızlık zarı (Hymen)
  • Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis) bölgelerinden meydana gelmektedir.

  Bu bölgelerin herhangi birinde meydana gelen şekil bozukluklarını gidermek amacı ile gerçekleştirilen estetik operasyonlar ise genital estetik kapsamına girmektedir. En sık uygulanan genital estetik operasyonları ise:

  Labioplasti

  Labium, dış genital yapıyı oluşturan büyük ve küçük dudaklara verilen isimdir. Labioplasti operasyonları, büyük ve küçük dudaklara yapılan estetik müdahaleleri içermektedir. Kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak ya da ilerleyen zamanın etkisiyle, dudak yapısında sarkmalar görülebilmektedir. Labium majus yani dış dudakların büyük olması, en sık rastlanan genital kusurlardan biridir. Aşırı büyük dudak yapısı, estetik açıdan rahatsızlık verebileceği gibi cinsel ilişkide ağrı şikâyetine de yol açabilir. Bazı kadınlar, büyük dudakların aşırı belli olması nedeniyle istese bile dar kıyafetleri giyemeyebilir.

  Labioplasti ameliyatlarından sonra hastaları kısa sürede günlük yaşamlarına geri dönebilirler. Labioplasti ameliyatı ile sarkmış dudaklar toparlanır ve küçük dudaklar ile orantılı boyutlara getirilir. Böylece hasta için en uygun ve en estetik vajine görüntüsü elde edilmiş olur.

  Vajina Daraltma – Vajinoplasti

  Vajina dokularının sarkması ve gevşemesi, genellikle doğum ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan bir problemdir. Ancak bazı kadınlarda da, yapısal olarak, vajina daha geniş olabilir. Bu durumda, hastanın tercihi vajinayı daraltmak olabilir.

  Vajina dokularının deforme olarak, genişlemesi, hem kadın hem de erkek için alınan hazzı azaltarak cinsel birlikteliğin kalitesinde azalmaya neden olabilmektedir. Vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti operasyonu ile vajendeki deforme olmuş dokular çıkartılır ve vajinanın etrafındaki dokular sıkılaştırılır. Vajina daraltma, cinselliği olumsuz etkilemez. Ya da gebe kalmaya engel bir ameliyat değildir. Ancak vajina daraltma ameliyatından sonra, yeniden doğum yapıldığında, vajina dokuları yeniden yıpranabilir. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı olacak hastaların, yakın zamanda gebelik planlayıp planlamadığı da değerlendirilmeli, ameliyat süreci buna göre planlanmalıdır.

  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık zarı dikimi, genital bölgenin estetik görünümünü etkilemez. Ancak genital estetik başlığı altında değerlendirilen bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi; yırtılan kızlık zarı dokusunun, yeniden onarılmasını sağlayan bir işlemdir. Çeşitli nedenlerle, kızlık zarının yeniden dikilmesine ihtiyaç duyulabilir. En yaygın nedeni; kızlık zarının birçok toplumda bekâret ile ilişkilendirilmesidir. Kızlık zarı dikimi; geçici ve kalıcı olarak iki farklı şekilde yapılabilir. Geçici kızlık zarı dikimi, bir sonraki cinsel ilişkiden yaklaşık 1 – 7 gün öncesinde yapılır. Bu süre içerisinde cinsellik olmazsa, dikim etkisi de kaybolur. Oldukça kısa sürede tamamlanan bu işlemde, kızlık zarı dokusunun arka bölümüne, ince ve yumuşak iplikler kullanılarak, vajen girişini daraltacak bir dikiş atılır.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi ise genellikle flep tekniği ile yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin amacı; kızlık zarının kalıcı olarak onarılmasıdır. Yani kişi dikim işleminden sonra ne zaman ilişki yaşarsa yaşasın, kızlık zarı varlığını devam ettirecektir ve kanama olacaktır.

  Vajina Beyazlatma

  Genital bölgede renk koyulaşması; hormonal sorunlar, polikistik over sendromu, ağda epilasyonu gibi birçok nedenle oluşabilir. Bazı kişilerde ise yapısal olarak genital bölgenin rengi daha koyudur. Genital estetik işlemleri sayesinde, genital bölgedeki rengin eşitlenmesi ve açılması mümkündür. Günümüzde, lazer teknolojisi sayesinde genital bölgedeki kararmalar kısa sürede yok edilmektedir. Böylece hastalarımız cinsel yaşamlarında kendini daha özgüvenli hissetmektedirler.

  G ve O noktası Büyütme

  G ve O noktası büyütme işlemleri, kadınların cinsellikten aldığı zevki artırmak amacıyla yapılan estetik işlemlerdir. G noktası ve vajina girişinde bulunan dokular, orgazm ile doğrudan ilgilidir. Bu bölgeler, bazı kişilerde, yapısal olarak daha sönüktür. G noktasının dolgu enjeksiyonu ile dolgunlaştırılması, cinsellikten alınan zevki artırır ve çiftlerin cinsel anlamda doyuma ulaşmasını kolaylaştırır.

  Genital Estetik Fiyatları 

  Genital estetik uygulamalar, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Kadının kendini güzel ve bakımlı hissetmesi bir bütündür. Bu nedenle vajinal bölgedeki birçok sorun, özgüven problemlerine ve cinsel yaşamda durgunluğa neden olabilmektedir. Her kadının ihtiyacı olan genetik estetik işlem ise farklıdır. Bazı durumlarda, genetik estetik işlemler kombine olarak da uygulanabilr. Örneğin vajina daraltma sırasında, aynı zamanda dudak boyutları da eşitlenebilir. Dolayısıyla, genital estetik fiyatları da değişkenlik gösterecektir.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi