O Noktası Büyütme

  O Noktası Büyütme (O-Shot) 

  O noktası büyütme , kadınlarda, cinsel haz, orgazm ve idrar kaçırma gibi problemlerin çözülmesinde uygulanan bir tekniktir. O shot olarak da bilinen bu teknik, ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde, Dr. Charles Runels tarafından uygulanmıştır. Sonrasında ise, hızla dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de uygulanmaya başlamıştır.

  Bir çeşit, genital PRP işlemi olan O noktası büyütme, “O spotplasti” veya “O Shot” gibi isimlerle de bilinmektedir. İşlem esnasında, PRP sıvısı genital alandaki erojen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede cinsel haz artışı sağlanır.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  Yaşa ve yapılan doğum sayısına bağlı olarak, genital bölgede deformasyonlar olabilmektedir. Bu deformasyonlar nedeniyle, cinsel haz azalabilir, orgazm yaşama güçlükleriyle karşılaşılabilir. O noktası büyütme işlemi sayesinde, deforme olmuş bu vajinal yapı toparlanmaktadır.  Gerçekleştirilen PRP enjeksiyonu ile vajinal yapı gençleştirilerek, alınan cinsel hazzın artması sağlanır.

  O noktası büyütme işlemi, kişinin kendi kanından elde edilen hücreler kullanılarak gerçekleştirilir. İşlem sırasında bu hücreler, klitoris ve vajina içindeki belirli bölgelere enjekte edilir. Bu sayede, kadınlarda cinsel birleşmeden alınan haz artırılır.

  PRP Uygulaması Nedir?

  Tıpta birçok alanda kullanılan PRP uygulaması, Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Ortopedi, kalp hastalıkları, dermatoloji gibi alanlarda başvurulan bu yöntem, jinekolojik estetikte de kullanılmaktadır.

  Uygulama esnasında, hastadan alınan kan santrifüj edilir. Bu sayede kandaki trombosit hücreleri ayrıştırılmış olur. Ayrıştırılan bu trombosit hücreleri, klitoris ve vajen girişi gibi bölgelere enjekte edilir. Doku içerisine enjekte edilen plazma, içerisinde bulunan trombositler sayesinde bağ dokusunun oluşumunu sağlayan hücreleri aktive eder. Bu sayede, enjeksiyon yapılan bölgedeki doku gelişip, güçlenir.

  O Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  O noktası büyütme işlemi sırasında, ilk olarak genellikle hastanın kolundaki bir damardan kan alınır. Bu işlem, sıradan bir kan testi için kan verme işlemi ile aynıdır. Sonrasında, alınan kan santrifüje edilerek trombosit hücreleri ayrıştırılır. Elde edilen PRP plazması, ince bir iğne yardımıyla, klitoris ve vajinaya enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında, bu bölgeler anestetik bir krem ile uyuşturulabilir. Enjekte edilen PRP plazması, trombosit açısından zengin bir içeriğe sahip olduğu için bağ dokusunda artış sağlar. Bu sayede, kadınlarda cinsel haz artarak orgazm olmak kolaylaşır.

  O Noktası Büyütme Kimlere Yapılır?

  • Vajinal kuruluk,
  • İdrar kaçırma,
  • Cinsel hazda azalma ve orgazm olamama,
  • Doğum sonrasında oluşan kronik ağrı gibi problemler yaşayan kadınlara, O noktası büyütme işlemi uygulanabilmektedir.

  O shot uygulaması, medikal durumunda herhangi bir engel bulunmayan, 18 yaşını doldurmuş tüm kadınlara yapılabilir.

  O Noktası Büyütme ve G Noktası Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Çoğunlukla G noktası büyütme ile karıştırılan O shot yöntemi, PRP uygulaması ile farklılaşmaktadır. G noktası büyütme işleminde, kişiye hyaluronik asit ve yağ enjektesi gerçekleştirilir. O shot işleminde ise, dolgu maddesi yerine, kişinin kendi hücreleri kullanılmaktadır.

  Her iki uygulamada da temel amaç, cinsel hazzın artırılmasıdır. Ancak uygulamaların enjeksiyon bölgeleri farklıdır. G shot işleminde, vajina ön duvarındaki G noktasına enjeksiyon gerçekleştirilir. O shot işleminde ise enjeksiyon, klitoris ve vajina girişi gibi bölgelere yapılmaktadır.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  Vajen içerisindeki en duyarlı bölüm olan G noktası, kabarık bir tepecik şeklindedir. Kadın orgazmında çok önemli bir rol oynayan G noktası, bazı kadınlarda silikleşebilir. Bu durum ise, cinsel hazda azalma ve orgazm güçlüğüne sebep olabilir. G noktasının tekrardan büyütülmesi ile cinsel haz, hem kadın, hem de erkek için artmaktadır.

  G shot olarak da bilinen bu işlem için, ilk olarak vajen içerisinde, G noktasının yeri tespit edilir. Tespit edilen bu noktaya hyaluronik asit veya yağ enjekte edilir. Bu sayede, G noktasının şişkinleşmesi sağlanır. Penetrasyon esnasında, penisin bu kabarık noktaya sürtünmesi ile alınan haz artarak, orgazm kolaylaşır.

  O Noktası Büyütme Fiyatları

  O shot işleminde uygulanacak olan enjeksiyon, yer ve miktar bakımından hasta özelinde planlanmaktadır. Genital bölgedeki deformasyonun boyutu uygulamanın planlanmasında önemli bir kriterdir. Bu nedenle, O noktası büyütme işlemi, kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu durum ise, O shot fiyatlarında değişikliğe neden olabilmektedir.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi