G Noktası Büyütme

  G Noktası Büyütme

  Kadınlarda, cinsel ilişki sırasında uyarılma sağlayan bazı noktalar bulunmaktadır. Klitoris, meme uçları, boyun kenarları gibi bölgeler cinsel uyarılma konusunda hassas alanlardır. Vajen içerisindeki en duyarlı bölüm ise, G noktası adı verilen, kabarık dokulu kısımdır. G noktasının uyarılması, cinsel hazzı artırarak, orgazmı kolaylaştırır. Fakat bazı kadınlarda, bu bölümün hassasiyetini kaybetmesi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda, “orgazm aşısı” olarak da bilinen, G noktası büyütme işlemi uygulanabilir. G noktası büyütme işlemi esnasında, silikleşen bu bölgeye, dolgu maddesi enjekte edilir. Bu sayede, bölgenin tekrardan belirgin hâle gelmesi sağlanır. G noktasının tekrardan belirginleşmesi ile alınan cinsel haz artacağı için, orgazm kolaylaşır. Böylece, daha kaliteli bir cinsel hayata ulaşmak mümkündür.

  G Noktası Nedir?

  G noktası, kadınlarda cinsel birleşme sırasında, vajen içerisinde uyarılmanın en yoğun olarak hissedildiği noktadır. Vajina girişinin 3-8 cm kadar gerisinde bulunan G noktası, vajinanın diğer kısımlarına göre daha kabarıktır. Çapı ise, ortalama 1-2 cm’dir.

  G noktasının ismi, onu keşfeden kişi olan Dr. Gräfenberg’in adının baş harfinden gelmektedir. Alman jinekolog Dr. Gräfenberg, 1950’li yılların başında, bu nokta üzerine çalışmalar yürütmüş ve G noktasının orgazm üzerindeki güçlü etkisini keşfetmiştir.

  G spot olarak da bilinen bu nokta, vajina içerisinde, kılcal damarların yoğunlaştığı bir bölümdür. Spesifik bir nokta olmaktan ziyade, vajina içerisindeki, uyarılmalara açık, erojen bölgeyi temsil eder. Kılcal damarların yoğun olarak bulunduğu bu bölüm, hazzın da en yoğun olarak hissedildiği noktadır.

  G Bölgesi Ne İşe Yarar?

  Kadınlarda cinsel haz ve orgazm açısından, G noktasının uyarılması oldukça önemlidir. Erojen olarak oldukça hassas olan bu bölge, cinsel birliktelik esnasında uyarıldığında, hafifçe kabarmaktadır. Bölge zemininde bulunan bez doku ise, özel bir salgı üretmektedir. Bu bez doku, vajen içerisinde bulunan “skene bezleri” olarak adlandırılır. Skene bezleri, cinsel birliktelik esnasında, sıvı salgılanmasında görev alır. Salgılanan bu sıvı, orgazma ulaşılmasına katkı sağlar. Skene bezlerinin, vajen içerisinde yoğun olarak bulunduğu nokta, G noktasıdır.  Bu durum, G noktasını, kadın orgazmı açısından oldukça önemli kılan bir diğer etmendir.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası büyütme işlemi, orgazm aşısı olarak da bilinmektedir. İlk olarak ABD’de uygulanmaya başlayan bu işlem, daha sonra tüm dünyada hızla yaygınlaşmıştır.  G noktası büyütme işlemi, G noktasına dolgu maddesi ve yağ enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Enjekte edilen dolgu maddesi hyaluronik asit içerir. Gerçekleştirilen enjeksiyon ile bölgenin belirgin hâle getirilmesi sağlanır. Cinsel birleşmede, penisin bu kabarık bölüme sürtünmesi, kadının hazzını artırır ve cinsel yaşamın daha mutlu ilerlemesini sağlar. Çünkü kadınlarda cinsel hazzın artması orgazmı güçlendirir ve çiftlerin paylaşımlarını artırır.

  G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

  G noktası büyütme işlemi öncesinde, hastanın G noktasının yeri tespit edilir. Masajla vajina bölgesinin duyarlılığı artırılarak, G noktası tespit edilebilir. Uzman hekimin yapacağı muayene ile de bu nokta tespit edilebilir. G noktası büyütme işlemi sırasında, hasta jinekolojik muayene masasına alınır. Hekimin, vajen içerisini görmesini sağlayan “spekulum” aleti kullanılır. Yeri tespit edilen G noktasına, hyaluronik asit içeren dolgu maddesi ya da yağ enjekte edilir. İşlem, genellikle lokal anestezi altında, dermal enjeksiyon tekniği ile gerçekleştirilir. G shot, olarak da bilinen bu işlem ortalama 10-15 dakikada tamamlanır.

  Uygulama sonrasında, herhangi bir komplikasyon gelişmemesi durumunda, hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Genellikle hasta, uygulamanın hemen akabinde gündelik hayatına dönebilmektedir. Uygulamanın yapıldığı günün akşamında, kişinin cinsel ilişkiye girmesi mümkündür.

  G Noktası Büyütme Fiyatları

  G noktası büyütme işlemi, giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kısa sürede tamamlanması ve kolayca günlük hayata dönülmesi nedeniyle hasta açısından oldukça pratik ve konforlu bir işlemdir. Ancak, G noktası büyütmeden en iyi sonucu alabilmek için, hekim seçimine dikkat edilmelidir. Uzman jinekologlar tarafından yapılan G noktası büyütme işlemiyle sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşmak mümkündür.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi