Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Ankara

Kızlık zarı  vajen girişinin hemen 1-2 cm gerisinde bulunur. Kadınlarda doğuştan gelen bir doku  artığıdır. Hemen vajen girişinde bulunduğundan kadınlarda bekaret göstergesi olarak kabul edilir.

Hastalarımız kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için başvurmaktadırlar. Aynı gün işlem sonrası bir süre  dinlendirildikten sonra evlerine gönderilmektedirler.

Kızlık zarı muayenesi hiçbir alet kullanmadan sadece gözle bakılarak yapılabilen ağrısız bir muayenedir.Muayenede küçük dudaklar hafifçe yanlara doğru ittirilir ve dış dudaklar yavaşça dışarı doğru çekilerek yapılır. Tecrübeli ellerde muayene sadece birkaç saniye sürer. Birçok genç kız daha önce yaşadığı bazı şüpheli olaylardan dolayı kızlık zarı hakkında kafasında birçok soru işareti ile yıllarca yaşar. Bu rahatsızlıktan kurtulmanın tek yolu kızlık zarı muayenesini bir an önce olmaktır.

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki türlüdür:

Geçici  kızlık zarı dikimi : Bu işlemde çok ince ve yumuşak iplikler kullanılarak vajen girişini daraltan bir dikiş atılır. Bu şekilde cinsel ilişki sırasında kanama sağlanır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi :Uzun süreli bir kalıcılık sağlar. Kalıcı kızlık zarı dikimi iyileşme süreci 30-45 gün arasıdır. Bu yüzden cinsel ilişkiden 1-2 ay önce yapılmalıdır.

Her iki kızlık zarı dikim yöntemi de tecrübeli ellerde yapıldığı takdirde başarı şansı yüksektir. Kızlık zarı dikimi sonrası hastanın kendi özbakımı ve kurallara dikkat etmesi bu başarıda etkilidir.